Yükleniyor...
Eylül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Mustafa Kemal Atatürk

Hakkımızda

Hakkımızda
Eylül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi farklı gelişen çocukların zihinsel , duygusal, ruhsal , sosyal ve dil konuşma becerilerinin  gelişimlerinin sağlanması; bu çocukların ve onların ailelerinin şu anda ve gelecekte taşıdığı kaygıları azaltarak  “mutlu” ve “uyumlu” bir yaşam sürmeleri için  gereken temellerin atılması amacıyla 1997 yılında kuruldu.

Eylül  Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu amaç doğrultusunda bilimsel gelişmeleri ve yayınları takip eden, uzman bir kadroyla ve multidisipliner bir yaklaşımla hizmet vermektedir. Özel eğitim uzmanı, çocuk gelişim ve eğitim uzmanı, psikolojik danışman,  psikolog,  fizyoterapist,  sınıf öğretmeni ve  okul öncesi öğretmeninin hizmet vermekte olduğu kurumumuzda farklı gelişim gösteren çocuklara onların bireysel ayrıcalıklarını göz önüne alarak farklı bir  bir bakış açısıyla yaklaşılmakta;  çocukların öğrenme stillerine, kişiliklerine uygun farklı programlar kullanılmaktadır. Kullanılan programlar arasında uygulamalı davranış analizi, PECS, duyu bütünleme, DIR Floortime, pare ,oyun terapisi ve bobath  bulunmaktadır.

Farklı gelişen çocuğun  gelişiminde ailenin taşıdığı önemi göz önüne alarak, ebeveynlerin veya aile bireylerinin çocuklarının seanslarına katılıp gözlem yapmasını ve aktif olarak görevler almasını destekliyoruz. Ayrıca aileler kameradan çocuğunun  eğitimini gözleme fırsatıda yakalamaktadır. Böylece merkezimiz çatısı altında ebeveynler ve aile üyeleri, uzmanlar eşliğinde uygulamalı olarak çalışma fırsatı bulabiliyorlar. Ailelerin evde uygulamaları beklenen egzersizler kısa videolar ile uzmanlarımıza ulaşarak evdeki programın desteği sağlanarak ailelere geri bildirimlerde bulunulmaktadır.
Scroll to Top